7 gün 24 saat Bizi arayın! +90 216 614 04 34 / +90 505 50 70 418
SerVilla; Çelik konstrüksiyon villa üretim tecrübesiyle, mimarlık ve mühendislik hizmetlerini de birleştirerek hafif çelik yapılar konusunda kendi tesislerinde üretim yapan sayılı firmalar arasındadır.

Çelik Evler Bilgi

Çelik Evler Bilgi hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz sitemizde, SerVilla Çelik Villa, sektörde deneyimlerini sizlerle paylaşmaktan onur duymaktadır.

SERVİLLA İLETİŞİM sayfasından aklınıza takılan soruları çekinmeden sorabilirsiniz..

Çelik Evler Bilgi

Pratik konutlar zaman, tüketicilerin ilgisini çekiyor. İstanbul’da yılda ortalama 250 bin konut ihtiyacının bulunduğunu söyleyen uzmanlar çelik evlerin, standart yapılara alternatif olabileceğini savunuyor

KONUT mimarisindeki teknolojik gelişmeler artık sınır tanımıyor. Müstakil ev ve villa yapımında betonarmenin yerini, prefabrik hazır evlerden sonra yavaş yavaş çelik konstrüksiyon yapılar almaya başladı. Her bakımdan avantajları olan bu evler, istenilen özelliklere göre inşa edilebiliyor. Pratik konutlar zaman, maliyet, tasarım gibi bir çok açıdan sunduğu avantajla tüketicilerin ilgisini çekiyor. İstanbul’da yılda ortalama 250 bin konut ihtiyacının bulunduğunu söyleyen uzmanlar çelik evlerin, standart yapılara alternatif olabileceğini savunuyor.

YÜKSEK GÜVENLİK
Çelik yapılarda inşaat süresinin kısalığı finansmanda kolaylık ve ekonomi sağlıyor. Yapılarda ses ve ısı yalıtımı, yangın güvenliğinin en üst seviyede olması da maliyetleri, bu yapıların tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Tercih edilmesine diğer bir sebep ise, yapının ihtiyaca ve zevke göre şekillendirilebilmesi. Dış cephede yapılan doğalsuni taş uygulamaları ve çeşitli sayesinde doğa ile bütün, eski, ya da çok modern görünümler oluşturulabiliyor.

Çelik konstrüksiyon evler, inşaat maliyetlerinin betonarmeye göre son derece avantajlı olmasının dışında, ileride konutun satış fiyatının ne olacağı belirsizliği, yatırım açısındansa, çoğunlukla yazlık, çiftlik, hafta sonu evi, gibi yapılar için ya da ciddi deprem riski taşıyan bölgelerde tercih edilmektedir.

4 GÜNDE İSKELETİ TAMAMLANIYOR!
Çelik ev sistemlerin basit kurulumunda sistem, 0.5-2.5 milimetre galvaniz saç malzemenin soğuk halde kıvrılarak şekillendirilmesiyle imal ediliyor. Uniform aralıklarla dizilerek, çapraz yatay ve dikey elemanlarla birbirine bağlanıyor. Dolu gövdeli çelik profillerle desteklenerek çelik vida ve bulonlarla sistem birleştirilir. Dış ve iç mekandan panellerle kaplanıyor. Sistem kurulum için, alt zemin betonuna, sürekli ya da radye temele ihtiyaç duyuyor. Çelik yapı sistemleri projeye göre fabrikalarda boyutlandırılıp, şantiye mahalline geldiğinde ise 3 – 4 gün sürede montajı tamamlanıyor.

ÇELİK EVLER ALTERNATİF OLUYOR!
İSTANBUL’da yılda ortalama 250 bin konut ihtiyacının bulunduğunu söyleyen uzmanlar, “Tapu, Kadastro, Tedaş, Telekom, Valilik, Sivil Savunma, Belediye kurumları ile, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Harita Mühendisleri Odalarıyla muhatap olmak, buralarda işlemlerin tamamlanabilmesi için de 62 kalem evrak ve 255 mevkideki yetkili kişinin imzası gerekiyor. Bir bina ruhsatı için ortalama 45 gün bekleniyor” şeklinde belirtirken, çelik evler bir bunlara bir alternatif olarak görülüyor. Çelik konstrüksiyon evlerin tercih edilmesine diğer bir sebep ise, ihtiyaca ve zevke göre yapının şekillendirilebilmesi oluyor. Dış cephede yapılan doğal suni taş uygulamaları ve çeşitli kaplamalar sayesinde doğa ile bütün ya da çok modern görünümler oluşturulabiyor.

PRATİK YAPILARIN ORTAYA ÇIKIŞI!
YERLEŞTİKLERİ araziler üzerinde kendi ahşap evlerini yapan Amerikan halkı, 1800’li yıllarda kentleşmede de aynı malzemeyi kullanarak yeni tekniklerle kendine yaşam mekanları yarattı. Gelişen teknoloji ahşaba olan arzuyu engelleyemese de, talep fiyatları artırdı. Alternatif ise çok gecikmeden bulundu. Sanayi ve yüksek bina teknolojilerinde ağır çelik konstrüksiyon yapılar konusunda ileride olan Almanya, hafif çelik çerçeveli taşıyıcı sistemli yapıları 1950’li yılların sonlarmda üretmeye başladı.

Hürriyet

TÜRKİYE’NİN EN FAZLA SAYIDA VE BUTİK ÜRETİM YAPAN ÇELİK EV, ÇELİK VİLLA FİRMASININ İNTERNET SİTESİNDE BULUNUYORSUNUZ!!


, , , , , , , , , , , , , , ,

Çelik Evler Bilgi


Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan, sağlamlığının yanı sıra ısı yalıtımı ve çabuk inşa edilmesi gibi özellikleriyle tercih edilen “hafif çelik ev” yapımı üzerine çalışmalar yürüten SerVilla Çelik Villa ortaklarından İdris YAĞMAHAN, “Dört mevsim, rahatlıkla kullanılabilecek, her türlü konfora sahip evler yapıyoruz” dedi.

Modern ve klasik mimari tarzlarına göre gelişen inşaat sektörünün yeniliklerine açık hizmet anlayışıyla evler yaparak sıcak yuvalar oluşturduklarını bildiren İdris YAĞMAHAN, depreme karşı dayanıklılığı, mükemmel ısı yalıtımı, mimari estetiği ve isteğe göre ayarlanan tarzlarda evler inşa ederek hızlı bir şekilde tamamlanan binalarla sektördeki yenilikleri vatandaşlara kazandırdıklarını söyledi.

YILLAR BOYU RAHATLIK SUNAN VİLLALAR

Yurtdışından aşırı talep olduğunu, uygulama yapmaya başladıklarını belirten İdris YAĞMAHAN; “Ülkemizin her bölgesinin iklim ve zemin yapısına uygun, gerek ülkemizin soğuk iklimine sahip doğu illerimizde ve gerekse de Akdeniz ve Ege iklimine sahip illerimizde bütün bir yıl rahatlıkla kullanarak aileleriyle doğal ortamların içerisinde barınabilecekleri evleri kısa sürede yapıyoruz” dedi.

“En kötüsü en iyi beton evden iyidir” sloganıyla çalışmalarını yürüten İdris YAĞMAHAN; “Klasik yapı sistemine göre daha güvenli olan, istenildiği takdirde sökülerek başka yerlere nakledilebilen, zarif, estetik ve imalatı sırasında çevre kirliliğine neden olmayan binalar yapıyoruz. 10 şiddetinde depreme dayanıklı olan binalarımız özel yalıtımlı duvarlarıyla yazın serin, kışın sıcak bir hava ortamına sahip olup yüzde 70 oranında ısıyı korumaktadır. Bu kış aylarında yakıttan çok ciddi tasarruf anlamına gelmektedir. Çelik evler hafif yapılar olduğu için büyük temeller ve inşaat çalışmaları gerektirmez, üstelik de 45 gün gibi çok kısa sürede tamamlanır”


UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİK EVLER

Binalar tamamlandığında kullanım olarak klasik yapılardan farksız bir görünüme sahip olduğunu kaydeden İdris YAĞMAHAN; "Ekonomik anlamda da bina yapım maliyeti açısından cazip ve de tercih nedenlerinin önünde gelmektedir. Uzun ömürlü olan binaların en fazla tercih sebeplerinden birisi ısı yalıtımlarının çok iyi yapılmasıdır. İki katlı bir ev yapım aşamasına geldiğinde yaklaşık 45 günde anahtar teslimi haliyle teslim edilmektedir. Her türlü lüks ve konfora sahip olan binalar çağımızın teknolojik imkânlarıyla doğan bir yapılaşma ürünüdür." dedi.

Ayrıca firmamız tarafından çelik yapılar da inşa ediyoruz. Bu yapılar çelik binalara oranla daha çok yayla ve bahçe evi gibi ya da inşaat şantiyeleri gibi alanlarda kullanılmaktadır” diye konuştu
18 Mart 2011 - İstanbul’da Çelik Evler, Standart Yapılara Alternatif Olabilir!  Aşağıdaki Villa Modellerini de SEVECEKSİNİZ!7 gün 24 saat Bizi arayın! +90 216 614 04 34 / +90 505 50 70 418

rvn_servilla_theme rvn_servilla_theme_tv_1_2 rvn_servilla_theme_fwv_2_2