7 gün 24 saat Bizi arayın! +90 216 614 04 34 / +90 505 50 70 418
SerVilla; Çelik konstrüksiyon villa üretim tecrübesiyle, mimarlık ve mühendislik hizmetlerini de birleştirerek hafif çelik yapılar konusunda kendi tesislerinde üretim yapan sayılı firmalar arasındadır.

Çelik Yapılar ve Avantajları

Çelik Yapılar ve Avantajları hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz sitemizde, SerVilla Çelik Villa, sektörde deneyimlerini sizlerle paylaşmaktan onur duymaktadır.

SERVİLLA İLETİŞİM sayfasından aklınıza takılan soruları çekinmeden sorabilirsiniz..

Çelik Yapılar ve Avantajları

Çelik konstrüksiyon evleri inşa etmenin yanısıra tanıtımını yapma misyonunu da üstlenen SerVilla, oluşturduğu blog sayfasında zaman zaman yazdığı makaleleri size sunmaya devam etmektedir.

Bu yazımızda yapılarınız için neden çelik konstrüksiyon yapı kullanmanızı, özetle yaptıklarımızı ve sistemi anlatacağız.

Çelik konstrüksiyon evler denildiğinde ilk akla gelen “Amerikan Evler” ve bu evlerin depreme dayanıklılığı, direnci gelmektedir. Tek katlı evler oluşturulabileceği iki katlı dubleks evlere, 3 katlı tripleks villalardan çok katlı yapılara, garajlardandan tutun da hangarlara kadar geniş bir yelpazede oluşturulmaktadır.

Estetik, ergonomik yapısıyla ve yeni malzemelerle gerçek anlamda teknoloji ürünü ve yeni çağ yapılarıdır.

Betonarme yapılarla kıyaslanmaktadır. Çelik konstrüksiyon evlerin betonarme yapılardan ayrılan en bariz özellikleri;

Betonarme yapılar çelik konstrüksiyon yapılara göre daha maliyetli, kütlesel olarak daha ağır, zaman olarak daha fazla zaman ve emek gerektiriyor olmasıdır.

Örneğin bu sistemle oluşturduğumuz yapılar, yapıların büyüklüğüne bağlı olarak, bir hafta-10 gün gibi fabrikasyon sürecinden sonra montaja hazır hala getirilip nakliye edilir, yine bir 8-10 gün gibi bir süre ile kaplamalar tamamlanarak ince işlere hazır hale getirilmektedir. Aynı yapıyı betonarme ile oluşturduğumuzda yukarıdaki süreç en az 60-80 günde gerçekleştirilmektedir. Bu da gerek zaman, gerek maliyet açısından ağır bir külfet oluşturmakta olup aynı zamanda işçilik ve kontrolü zor bir sistemdir.

Çelik konstrüksiyon yapılar “prefabrike yapılar” sınıfına girmektedir. Prefabrike, daha önceden fabrika ortamında oluşturulan modüllerin şantiyede birleştirlmesini içermektedir. Bilindiğinin aksine “konteyner” lar gibi tırlara yüklenip olduğu gibi taşınması söz konusu değildir.

Bir sonraki yazımızda çelik konstrüksiyon yapıların projelendirme sürecini ve yapı sahibinin sorumluluklarıı detaylarıyla işleyeceğiz.

Ayrıca bayilik çalışmalarımızın yanısıra, özellikle yurtdışından gelen siparişlerden dolayı siz değerli müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.

Esen kalın..

İdris YAĞMAHAN / Mimar
SerVilla Çelik Konstrüksiyon Villa Sistemleri


, , , ,

Çelik Yapılar ve Avantajları


Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan, sağlamlığının yanı sıra ısı yalıtımı ve çabuk inşa edilmesi gibi özellikleriyle tercih edilen “hafif çelik ev” yapımı üzerine çalışmalar yürüten SerVilla Çelik Villa ortaklarından İdris YAĞMAHAN, “Dört mevsim, rahatlıkla kullanılabilecek, her türlü konfora sahip evler yapıyoruz” dedi.

Modern ve klasik mimari tarzlarına göre gelişen inşaat sektörünün yeniliklerine açık hizmet anlayışıyla evler yaparak sıcak yuvalar oluşturduklarını bildiren İdris YAĞMAHAN, depreme karşı dayanıklılığı, mükemmel ısı yalıtımı, mimari estetiği ve isteğe göre ayarlanan tarzlarda evler inşa ederek hızlı bir şekilde tamamlanan binalarla sektördeki yenilikleri vatandaşlara kazandırdıklarını söyledi.

YILLAR BOYU RAHATLIK SUNAN VİLLALAR

Yurtdışından aşırı talep olduğunu, uygulama yapmaya başladıklarını belirten İdris YAĞMAHAN; “Ülkemizin her bölgesinin iklim ve zemin yapısına uygun, gerek ülkemizin soğuk iklimine sahip doğu illerimizde ve gerekse de Akdeniz ve Ege iklimine sahip illerimizde bütün bir yıl rahatlıkla kullanarak aileleriyle doğal ortamların içerisinde barınabilecekleri evleri kısa sürede yapıyoruz” dedi.

“En kötüsü en iyi beton evden iyidir” sloganıyla çalışmalarını yürüten İdris YAĞMAHAN; “Klasik yapı sistemine göre daha güvenli olan, istenildiği takdirde sökülerek başka yerlere nakledilebilen, zarif, estetik ve imalatı sırasında çevre kirliliğine neden olmayan binalar yapıyoruz. 10 şiddetinde depreme dayanıklı olan binalarımız özel yalıtımlı duvarlarıyla yazın serin, kışın sıcak bir hava ortamına sahip olup yüzde 70 oranında ısıyı korumaktadır. Bu kış aylarında yakıttan çok ciddi tasarruf anlamına gelmektedir. Çelik evler hafif yapılar olduğu için büyük temeller ve inşaat çalışmaları gerektirmez, üstelik de 45 gün gibi çok kısa sürede tamamlanır”


UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİK EVLER

Binalar tamamlandığında kullanım olarak klasik yapılardan farksız bir görünüme sahip olduğunu kaydeden İdris YAĞMAHAN; "Ekonomik anlamda da bina yapım maliyeti açısından cazip ve de tercih nedenlerinin önünde gelmektedir. Uzun ömürlü olan binaların en fazla tercih sebeplerinden birisi ısı yalıtımlarının çok iyi yapılmasıdır. İki katlı bir ev yapım aşamasına geldiğinde yaklaşık 45 günde anahtar teslimi haliyle teslim edilmektedir. Her türlü lüks ve konfora sahip olan binalar çağımızın teknolojik imkânlarıyla doğan bir yapılaşma ürünüdür." dedi.

Ayrıca firmamız tarafından çelik yapılar da inşa ediyoruz. Bu yapılar çelik binalara oranla daha çok yayla ve bahçe evi gibi ya da inşaat şantiyeleri gibi alanlarda kullanılmaktadır” diye konuştu
13 Şubat 2010 - Çelik Konstrüksiyon Yapılar ve Avantajları  Aşağıdaki Villa Modellerini de SEVECEKSİNİZ!7 gün 24 saat Bizi arayın! +90 216 614 04 34 / +90 505 50 70 418

rvn_servilla_theme rvn_servilla_theme_tv_1_2 rvn_servilla_theme_fwv_2_2