7 gün 24 saat Bizi arayın! +90 216 614 04 34 / +90 505 50 70 418
SerVilla; Çelik konstrüksiyon villa üretim tecrübesiyle, mimarlık ve mühendislik hizmetlerini de birleştirerek hafif çelik yapılar konusunda kendi tesislerinde üretim yapan sayılı firmalar arasındadır.

Çelik Yapıların Diğer Yapılardan Üstünlükleri

Çelik Yapıların Diğer Yapılardan Üstünlükleri hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz sitemizde, SerVilla Çelik Villa, sektörde deneyimlerini sizlerle paylaşmaktan onur duymaktadır.

SERVİLLA İLETİŞİM sayfasından aklınıza takılan soruları çekinmeden sorabilirsiniz..

Çelik Yapıların Diğer Yapılardan Üstünlükleri


Çelik taşıyıcı yapımın tüm elemanları fabrika ortamında ve gerekli uluslar arası kalite programlarına uygun güvenceyle üretilir. Fabrika üretiminde olduğu gibi şantiyede yapılan işlerde de kontrollü ve belgelidir. Çeliğin önemli bir özelliği de taşıyıcı elemanların üretim, kurulum ve kullanımda her an kontrol edilebilir, denetlenebilir, test edilebilir ve belgelenebilir olmasıdır.


Çelik taşıyıcı sistem fabrika ortamında, kısa sürede üretilir ve hava koşullarından etkilenmeden hızla kurulur. Yapım süresinin kısa olması maliyetlerde büyük kazanç sağlar. Yapı kullanıma erken geçer. Geleneksel sistemlere göre çelik yapılarda kolon ve kiriş kesitlerinin çok daha küçük olması, bina büyüklüğü ile orantılı olarak yapıda daha fazla kullanım alanı kazandırır. İnce döşemeler, aynı yükseklik için daha fazla kat inşa etme olasılığı sağlarken, esnek iç hacimler tesisat yenileme, kablolama ve benzeri sistemlerdeki teknik üstünlükler binanın pazarlanabilirliğini ve piyasa değerini artırır.


Çelik yapı ileri teknoloji yöntemleriyle üretildiğinden, inşaatlar hızlı programlanabilir. Çelik yapı teknolojisi “hız”, “tam kontrol”, “küçük ve temiz şantiye alanı”, “sıfır stok” kavramlarını da beraberinde getirir. Tüm bu olanaklarıyla çelik yatırımın ekonomikliğini artırır, maliyetlerin kontrol altında tutulmasını sağlar. Çelik yapı teknolojisi inşaat sektörümüzün rekabet gücünü artırabilmesi için çok önemli bir araçtır.


Çelik, tasarımcının hayal edeceği her şekli alabilir. Çok değişik formlarda işlenebilir, çok değişik çözüm olanakları yaratabilir. Küçük kesitlerde büyük açıklıkların geçilebilmesi, tasarımcılara sınırsız yaratıcı seçenekler sunar. Kullanım açısından ferah ve işlevsel alanlar yaratılmasına olanak sağlar. Türkiye’de de güzel örnekleri olan ve dünyada uluslar arası tasarım ödülleri alan yapıların büyük bölümü çelik taşıyıcılıdır.

Çelik taşıyıcılı yapılar, zaman içinde değişen kullanıcı veya teknolojik değişim isteklerinin gerektirdiği işlemlerin kolayca yapılmasına uyumludur. Bu nedenle diğer yapı türlerine göre çelik yapının teknolojik ve ekonomik ömrü çok uzundur. Ayrıca yenilemeler yapılarak bu ömür daha da uzatılabilir. Tasarım kontrolleri yapılarak çelik yapılara yatay, düşey ekler ve bu değişikliklerin gerektirdiği güçlendirmeler yapılabilir, çelik yapının işlevselliği ve sağlamlığı tamamen korunur.


Çelik taşıyıcılı bir yapının kütlesi aynı boyutlardaki bir betonarme yapıya göre yaklaşık % 40 – 60 daha düşüktür ve deprem yükleri yapının kütlesiyle doğru orantılı olduğundan, çelik yapıyı etkileyecek deprem yükleri de aynı oranda az olur. Çeliğin büyük şekil değiştirme özelliği (sünekliği) çelik taşıyıcılı yapının hem aldığı enerjiyi sönümlemesi, hem de taşıyıcı özelliğini yitirmeden depremi en az hasarla geçirmesini sağlar. Ayrıca deprem sonrasında yapıyı kullanmaya devam ederken, varsa oluşan hasarların çabuk onarılabilmesi de mümkündür.


Çelik, üretim ve yapım aşamasında diğer malzemelere göre çevrede en az etki yaratan, kullanımda sağlığa zararı olmayan, sürekli olarak %100 geri dönüşebilen benzersiz bir yapı malzemesidir. Sökülen bir çelik yapı yeniden başka bir yere kurulabilir, Çelik elemanlar yeniden kullanılabilir ya da eritilip yeniden çelik yapılabilir. Çelik kayıpsız geri kazanım ve dönüşüm olanakları ile çok büyük bir ekonomik değer yaratır. Hiçbir atık ve artık bırakmaz, zehirli madde ve kirlilik üretmez.

Çelik yapılar doğal ışıktan, güneş enerjisinden en iyi şekilde yararlanılmasını sağlayan tasarımı, ısı yalıtımı olanakları, hafif olmanın getirdiği malzeme, taşıma, enerji kazançlarıyla doğadaki hammaddelerin de daha verimli kullanılmasını sağlar. Tün bu özellikleri çelik yapılaşmanın ve gelişmenin “sürdürülebilir” olmasını sağlar.


, ,

Çelik Yapıların Diğer Yapılardan Üstünlükleri


Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan, sağlamlığının yanı sıra ısı yalıtımı ve çabuk inşa edilmesi gibi özellikleriyle tercih edilen “hafif çelik ev” yapımı üzerine çalışmalar yürüten SerVilla Çelik Villa ortaklarından İdris YAĞMAHAN, “Dört mevsim, rahatlıkla kullanılabilecek, her türlü konfora sahip evler yapıyoruz” dedi.

Modern ve klasik mimari tarzlarına göre gelişen inşaat sektörünün yeniliklerine açık hizmet anlayışıyla evler yaparak sıcak yuvalar oluşturduklarını bildiren İdris YAĞMAHAN, depreme karşı dayanıklılığı, mükemmel ısı yalıtımı, mimari estetiği ve isteğe göre ayarlanan tarzlarda evler inşa ederek hızlı bir şekilde tamamlanan binalarla sektördeki yenilikleri vatandaşlara kazandırdıklarını söyledi.

YILLAR BOYU RAHATLIK SUNAN VİLLALAR

Yurtdışından aşırı talep olduğunu, uygulama yapmaya başladıklarını belirten İdris YAĞMAHAN; “Ülkemizin her bölgesinin iklim ve zemin yapısına uygun, gerek ülkemizin soğuk iklimine sahip doğu illerimizde ve gerekse de Akdeniz ve Ege iklimine sahip illerimizde bütün bir yıl rahatlıkla kullanarak aileleriyle doğal ortamların içerisinde barınabilecekleri evleri kısa sürede yapıyoruz” dedi.

“En kötüsü en iyi beton evden iyidir” sloganıyla çalışmalarını yürüten İdris YAĞMAHAN; “Klasik yapı sistemine göre daha güvenli olan, istenildiği takdirde sökülerek başka yerlere nakledilebilen, zarif, estetik ve imalatı sırasında çevre kirliliğine neden olmayan binalar yapıyoruz. 10 şiddetinde depreme dayanıklı olan binalarımız özel yalıtımlı duvarlarıyla yazın serin, kışın sıcak bir hava ortamına sahip olup yüzde 70 oranında ısıyı korumaktadır. Bu kış aylarında yakıttan çok ciddi tasarruf anlamına gelmektedir. Çelik evler hafif yapılar olduğu için büyük temeller ve inşaat çalışmaları gerektirmez, üstelik de 45 gün gibi çok kısa sürede tamamlanır”


UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİK EVLER

Binalar tamamlandığında kullanım olarak klasik yapılardan farksız bir görünüme sahip olduğunu kaydeden İdris YAĞMAHAN; "Ekonomik anlamda da bina yapım maliyeti açısından cazip ve de tercih nedenlerinin önünde gelmektedir. Uzun ömürlü olan binaların en fazla tercih sebeplerinden birisi ısı yalıtımlarının çok iyi yapılmasıdır. İki katlı bir ev yapım aşamasına geldiğinde yaklaşık 45 günde anahtar teslimi haliyle teslim edilmektedir. Her türlü lüks ve konfora sahip olan binalar çağımızın teknolojik imkânlarıyla doğan bir yapılaşma ürünüdür." dedi.

Ayrıca firmamız tarafından çelik yapılar da inşa ediyoruz. Bu yapılar çelik binalara oranla daha çok yayla ve bahçe evi gibi ya da inşaat şantiyeleri gibi alanlarda kullanılmaktadır” diye konuştu
24 Şubat 2016 - Çelik Yapıların, Diğer Yapılardan Üstünlükleri  Aşağıdaki Villa Modellerini de SEVECEKSİNİZ!7 gün 24 saat Bizi arayın! +90 216 614 04 34 / +90 505 50 70 418

rvn_servilla_theme rvn_servilla_theme_tv_1_2 rvn_servilla_theme_fwv_2_2